eSports VainGlory International Premier League

VIPL finalleri: tebrikler ve sonuçlar

İnanılmaz bir üçlü oyun serisi sonunda, Ardent Alliance Vainglory International Premier League dünya şampiyonu oldu. Bu şampiyonluk serileri süresince ve bütün sezon boyunca, Ardent dirençlilik, çok yönlülük ve yenilik sergiledi – inanıyorum ki hepsi birbirine bağlı ve onları başarıya ulaştıran şey oldu. Birkaç örneğin üzerinden geçelim.

Ardent Alliance: Sürekli-Gelişen Yenilikçiler

Invincible Armada’nın Ardent Alliance ve GankStars Sirius arasındaki yarıfinali çok dikkatli izlediğine şüphe yok – gelecek rakiplerinin grup aşamalarından (yama 1.11) farklı olan 1.12 yamasıyla nasıl iş yaptığını incelemek istediler. Beklenildiği gibi, Invincible Armada’nın iki draftta da (birinci ve ikinci maç) Ardent’in GankStars’a karşı üç yarıfinal maçında da kullandığı kahraman Kestrel’i yasakladığını gördük. Yine de, Ardent her zaman değişiyor ve gelişiyor, bu da onlara karşı hazırlanıp savunmayı yeteri kadar zor hale getiriyor.

Bir örnek olarak, yarıfinaller ve büyük finaller arasındaki iki günde, Ardent günde 10 saat idman arkadaşları GankStars Sirius ile alıştırma yapıyordu. Bu sırada, Ardent bir kez daha değişerek yeni bir şey geliştiriyordu. Özellikle, Invincible Armada’nın yıldız koridorcusu druid’i indirmek için bir yola ihtiyaçları vardı. Ancak, bugüne kadar druid çoğu takım savaşında anlaşılması ve indirilmesi zor olduğunu kanıtlamıştı. Ardent bunun için hazırdı.

Finalin ilk maçında, Ardent draft sırasında Vox’u yasaklayıp ilk seçimlerini Skye’ı elde etmek için kullanarak, kibarca Invincible Armada’nın eline rehberlik etti. Invincible Armada’nın koridorcusunun önceki hareketlerine bakarak, başka bir seçeneği kalmadığında Celeste’i seçmesi gibi yüksek bir ihtimal vardı – ki olan da buydu. Yem yutuldu.

ardent vs invincible armada game one

Invincible Armada’nın öngöremediği bir kaçış seçimi olaraki, Ardent’in ormancısı, ShinKaigan, daha önce hiç VIPL sahnesinde oynamadığı Blackfeather’ı kilitledi. Bu seçim nedeniyle, Blackfeather’ın druid’in Celeste’ine pikeleriyle, bu sezon Invincible Armada’nın koridorcusunu ilk defa topukları üzerinde görme şansını elde ettik, normalde kendisi güvenliliği tercih edip takım savaşlarında sınırlarda duruyor. Bu aynı zamanda serinin takip eden üçüncü maçındaki ikinci bir yenilgiyle, Invincible Armada’nın bu sezon kaybettiği ilk maçtı. Invincible Armada’nın o kadar da yenilmez olmayışını ve sürekli gelişen yenilikçi Ardent Alliance’ın hakedilmiş zaferini görmek kesinlikle bir şok oldu. Tebrikler çocuklar!

Sonuç

Bu maçlarda Vainglory metasını etkileyeceğine inandığım en az birkaç şey vardı.

Kestrel’in Yaşama Gücü

Daha bir ay önce geldiğinden, oyuncular hala Kestrel’i keşfetme aşamasında. İyi mi? Kötü mü? Onu nasıl inşa ederim? Büyük finallerdeki iki 3.lük maçında da, sadece onun nasıl başarılı şekilde oynanacağını değil, aynı zamanda hem CP hem de WP inşasında uygulanabilir bir mücadele sergileyebileceğini gördük. Bu son övgüde çoğu kahraman hak iddia edemez. Oyunlarınızda Kestrel miktarında bir artış bekleyebilirsiniz.

Yavaş ve İstikrarlı Yarışı Kazanır

Çoğu takım hala erken-oyun baskısı takım kompozisyonu ve stratejisinde daha geleneksel meta ile tatminkar. Fark edeceksiniz ki bitiş çizgisine ulaşan iki takım, Invincible Armada ve Ardent Alliance’ın ikisi de daha uzun ve istikrarlı bir oyun oynamaya eğilim gösterdi. Detaya inersek, 1.12’deki yeni prim sistemi, bu stratejiyi sağlamlaştırdı ve ben ileri de metanın daha büyük bir parçası haline geleceğini öngörüyorum. Yine kartopu maçları olacak mı? Kesinlikle. Ancak yine de, çok agresif oynayan ya da erken oyun galibiyeti için zorlayan takımlar için, karşı takıma ölüm vermek rakiplerinin lehine daha çok sonuç vererek ters tepecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *